Ne nadarmo se říká: „Kdo si hraje, nezlobí!“. Ovšem platí to i na chodníku nebo na silnici? Můžeme si hrát v silničním provozu? Každý si pod hraním představí něco jiného. Hraní fotbalu na chodníku není bezpečné, stejně jako tam hrát na babu. Někdo si však hraje jízdou na bruslích, na kole či koloběžce. Tato hra sice může být bezpečná, ale pouze za dodržení určitých pravidel, a to pravidel silničního provozu. Děti v rámci této soutěže měly využít jakékoli výtvarné či literární prostředky a pomoci tak uklidit hernu v silničním provozu.
Osloveny byly základní a mateřské školy v celém Libereckém kraji, jejichž žáci měli na realizaci svých výtvorů čas od 5. 10. do 18. 12. 2020. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. „Byli jsme mile překvapeni, že i přesto, že byl vyhlášen nouzový stav v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky, kdy byla uzavřena školská zařízení, děti se snažily a své výtvory nám v uvedený termín zaslaly,“ říká Markéta Novotná, metodik dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.
Zástupci Týmu silniční bezpečnosti, Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a BESIP Libereckého kraje předali ceny výhercům či pedagogům k předání ve školách, jelikož nemohlo být zrealizováno tradiční slavnostní vyhlášení. „Velice nás mrzí, že jsme děti nemohli pozvat a předat jim ceny osobně tak, jako tomu bývá každý rok. Pevně však věříme, že při vyhlášení další soutěže, kterou připravuje na podzim tohoto roku, už proběhne tak, abychom dětem připravili pestřejší zážitek a setkání s významnými osobnostmi,“ říká Jan Polák z Týmu silniční bezpečnosti.
Partnery soutěže byli: Fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů, Policie České republiky, Autoklub České republiky, iQ Landia Liberec, QUO, Ippon Shop, BESIP Libereckého kraje a Tým silniční bezpečnosti.
Seznam výherců